آموزش وردپرس
خانه / تورهای دبی / سوق (بازار) های دیره دبی

سوق (بازار) های دیره دبی

نهر زیبایی به نام نهر دبی که “دیره” در قسمت شمالی آن جای گرفته است، از جمله مکان های محبوب و پرگردشگر دبی است که همه روزه از استقبال بالایی نیز برخوردار است. خیابان های پر پیچ و خمی در این منطقه وجود دارد که خود از جاذبه های مورد پسند گردشگران است. اما نکته جالبی که پیرامون آن می توان به زبان آورد، وجود ملیت های مختلفی است که در بازار های دیره وجود دارد و سبب شده دیره دبی حال و هوای خاصی داشته باشد. بازار های سنتی دیره شهرت بسیار و همچنین رونق زیادی دارند و می توان شاهد جنب و جوش تمام وقت فروشنده ها و گردشگران و مردم محلی دیره در آن بود.

سوق (بازار) های دیره دبی

از جمله بازار های خاص دیره که شهرت جهانی دارد، بازار طلای آن است که در واقع بزرگترین بازار طلا در کل دنیا نام گرفته و به همین خاطر است که شما پیرامون شهر دبی می شنوید که به شهرِ طلا، معروف است. از مهمترین مزیت های این بازار بزرگ، این است که هر سلیقه ای را می تواند راضی نگه دارد. اگر شما علاقمند به جواهراتی با طراحی سنتی هستید، و یا اگربه زیورآلات مدرن و مُد روز اهمیت و علاقه نشان می دهید، می توانید در این بازار انواع مختلفی از هر کدام از آن ها را مشاهده کرده و باب میلتان جواهراتی زیبا برای خود خریداری کنید.

از مزیت دیگر این بازار اگر بخواهیم حرفی بزنیم، قبول سفارشات برای ساخت جواهر دلخواه شما است و می توانید هر سلیقه ای که دارید، طبق همان سفارش دهید تا برایتان فراهم و تولید شود. اگر شما جزو افرادی هستید که در غذاهایتان حتما از ادویه استفاده می کنید، باید بگوییم بازار سنتی دیره، تنوع بسیاری در ادویه جات دارد و می توانید مرغوب ترین ادویه جات نظیر زیره، کندر، فلفل، زعفران، سماق، آویشن و سایر ادویه جات را در آن تهیه کنید. و در آخر اگر شما علاقمند به غذاهای دریایی هستید، می توانید در بازار ماهی فروشان دیره، تازه ترین ماهی ها را برای خود خریداری کنید.

 

مقالات مرتبط

ساحل جمیرای دبی  ،  آکواریوم دبی  ،  دهکده میراث و غواصی دبی  ،  مسجد باستاکیای دبی  ، جاده شیخ زاید دبی

درباره ی ابولفضل کناری

همچنین ببینید

دهکده میراث و غواصی

دهکده میراث و غواصی دبی

این دهکده در گذشته مردمانی داشته که شغل آن ها غواصی و صید مروارید بوده …

پاسخ دهید